Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Milli Takım Hannover’den İstanbul’a Döndü

Milli Takım Hannover’den İstanbul’a Döndü

haberci haberci -
49 0

Uğurcan Çakır: “Finalde Olmayı Hak Ettik”

Milli kaleci Uğurcan Çakır, Türk Hava Yolları’na ait özel uçakla Almanya’nın Hannover kentinden İstanbul Havalimanı’na dönüşlerinde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Çakır, “Finalde olmak isterdik. Bizim açımızdan güzel bir turnuva geçti. Finalde olmayı hak ediyorduk. Bir nebze olsun ülkemizi mutlu ettiysek ne mutlu bize. Bizim adımıza güzel bir turnuva oldu. İnşallah bugünlerden ders çıkartıp ileriye daha güvenle bakacağız” dedi.

Cenk Tosun: “Gururluyuz Ancak Maalesef Talihsiz Bir Yenilgi Aldık”

Milli futbolcu Cenk Tosun ise takımın çok mutlu ve gururlu olduklarını belirterek, “Birlik, beraberlik üst düzeydeydi. Çok güzel bir turnuva geçirdiğimizi düşünüyorum. Gönüllerde tabii final oynamak vardı. Biz kendimizi öyle ayarlamıştık, gücümüz de vardı. Maalesef Hollanda maçında talihsiz bir yenilgi aldık. Yine de tüm ülkeyi sevince boğduğumuz için çok mutluyuz. Türk olduğumuz için mutluyuz, ne mutlu Türküm diyene.” diye konuştu.

Gençler 2026 Dünya Kupası’na Odaklandı

Cenk Tosun, Türkiye’nin genç ve yetenekli bir jenerasyona sahip olduğunu vurgulayarak, “İnşallah 2026 Dünya Kupası elemelerini güzel geçirip o turnuvada da olmak istiyoruz. Burada yaptıklarımız sadece fragmandı, inşallah bizim gençlerimiz 2026’da daha güzel işler yapacaktır.” şeklinde görüş belirtti. Takımın genç yeteneklerle dolu geleceğe umutla bakmaya devam ettiği belirtildi.

İlgili Yazılar