Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Malatya’da Dünya Eczacılık Günü Kutlamaları

Malatya’da Dünya Eczacılık Günü Kutlamaları

admin admin -
28 0

14 Mayıs Dünya Eczacılık Günü’nün 177. yılı dolayısıyla Malatya Sevgi Evleri’nde kalan çocuklar ile eczacılar kahvaltıda bir araya geldi.
14 Mayıs Dünya Eczacılık Günü tüm dünyada olduğu gibi Malatya’da da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Bu kapsamda Malatya Eczacılar Odası tarafından düzenlenen kahvaltıda eczacılar ile Malatya Sevgi Evleri’nde kalan çocuklar bir araya geldi. Düzenlenen kahvaltıda çocuklar ile yakından ilgilenen Malatya Eczacılar Odası Başkanı Tahir Özelçi burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 14 Mayıs Dünya Eczacılık Günü’nü her yıl çeşitli etkinliklerle kutladıklarını ifade eden Özelçi, “Bu sene de eczacılarımızla Sevgi Evleri’ndeki çocuklarımızı buluşturalım ve onlarla beraber zaman geçirelim istedik. Bu kapsamda böyle bir kahvaltı organize ettik, inşallah birazcıkta olsa çocuklarımızı mutlu edebilmişizdir” diye konuştu.
Özelçi, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri Eczacılık Balosu’nu şehitlere saygıdan dolayı iptal ettiklerini belirterek, “Güneydoğu’da her gün 3-4 şehit haberi gelirken, bu baloyu yapmamız düşünülemezdi. Biz de milletimizin acısını, şehitlerimizin acısını paylaşıyoruz. Umarım bir an önce o bölgemiz hakkettiği huzur ortamına kavuşur ve barış sağlanır. Türk halkı yıllarca mazlumun yanında olmuş, Türk yöneticiler ve Türk devleti mazlumla birlikte hareket etmiştir. Bölge devletleri ve emperyalistler şunu iyi bilmeliler ki Türkiye’yi hiçbir zaman kendi oyunlarına alet edemeyecekler ve Türkiye’nin coğrafyasını değiştiremeyecekler. Bizim kaybedilecek ve verilecek bir tek toprak parçamız yok” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir