Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Mabem’lere Yoğun Talep Nedeniyle Kayıtlar Tekrar Açılıyor

Mabem’lere Yoğun Talep Nedeniyle Kayıtlar Tekrar Açılıyor

admin admin -
32 0

Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri’ne (MABEM) gösterilen yoğun ilgi nedeniyle 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı için başvurular 1 Haziran’da tekrar açılacak.
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 17 ilçede eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için hayata geçirdiği projelerden biri olan MABEM’lerde 2016 – 2017 eğitim öğretim dönemi için başvurular yoğun talep nedeniyle bir kez daha açılıyor. TEOG ve YGS-LYS birinci etap sınavlarını kaçıranlar, herhangi bir okula yerleşemeyen veya tercih yapmayan öğrencilere bir şans daha vermek amacıyla 15 Ağustos Pazartesi ve 16 Ağustos Salı günlerinde yapılacak seviye tespit sınavının ön kayıtları 1 Haziran 2016’da başlayacak.
MABEM’in il genelinde 6 binin üzerinde öğrenciye eğitim verdiğini söyleyen Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, “MABEM’ler, 17 ilçemizde eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına cüzi ücretlerle öğrencilerimizi YGS – LYS ve TEOG sınavlarına hazırlıyor. Yüzde 95’in üzerinde başarı oranına sahip olduğumuz MABEM eğitim kurumlarımıza vatandaşlarımızın gösterdiği yoğun ilgi dolayısıyla başvuruları tekrardan açıyoruz. Umut ediyorum ki bu seneki yaşadığımız başarıyı, gelecek sene de katlayarak devam edeceğiz” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir