Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kyk Öğrencilerinden Tarih Ve Medeniyet Gezisi

Kyk Öğrencilerinden Tarih Ve Medeniyet Gezisi

admin admin -
21 0

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu “Kuruluştan Çanakkale’ye Tarih ve Medeniyet Gezisi” düzenledi.
Adıyaman Kredi Yurtlar Kurumu’ndan 36 kişilik öğrenci kafilesi geziye katıldı. Kuruluştan Çanakkale’ye gezisinde öğrenciler Ertuğrulgazi Türbesi, Kuyulu Mescit, Hamidiye İdadisi, Darüleytam, Kaymakam Çeşmesi, Şeyh Edebali Türbesi, Bursa Ulu Camii, Osman Ve Orhan Gazi Türbeleri, Seyit Onbaşı, Şahindere Şehitliği, Şehitler Abidesi gibi pek çok mekanı uzman rehberler eşliğinde ziyaret ettiler.
Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun düzenlediği gezi ile gençler Osmanlı İmparatorluğu’nun kurulduğu topraklardan başlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması sürecinde tarihi bir kavşak noktasında olan Çanakkale Savaşlarının yaşandığı bölgelerde tarihe tanıklık ettiler.
Geziye Güneydoğu Bölgelerinde bulunan illerimizden katılan gençler ise imkansızlıklar nedeniyle bu tür gezilere katılamadıklarını ancak Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun düzenlediği bu geziye katılma imkanı buldukları için çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir