Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ’Kur’an Hayat Olsun Projesi’ Tanıtım Toplantıları Sürüyor

’Kur’an Hayat Olsun Projesi’ Tanıtım Toplantıları Sürüyor

admin admin -
31 0

Çorlu İlçe Müftülüğü tarafından hayata geçirilen Kur’an Hayat Olsun Projesi’nin tanıtımı kapsamında okullarda düzenlenen toplantılar sürdürülüyor.
Çorlu İlçe Müftülüğü tarafından yürütülen ve okullarda Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Hz. Peygamber’in Hayatı derslerini seçen öğrencilere yönelik Kur’an Hayat Olsun Projesi bu hafta Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Mehmet Rüştü Uzel Endüstri Meslek Lisesi’nde tanıtıldı.
Çorlu İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Koordinatörü Vaiz Mehmet Bağcı’nın sunumuyla gerçekleşen ilk program Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.
Proje kapsamında hazırlanan sinevizyon gösterimi sonrası sahneye davet edilen vaiz Mehmet Bağcı, projenin kapsamı ve detayları hakkında bilgiler sundu.
Sunumların ardından Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed’in Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerini seçen 94 öğrenciye Kur’an-ı Kerim hediye edilmesinin ardından program sona erdi. Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen tanıtımda da Temel Dini Bilgiler dersini seçen 75 öğrenciye Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir