Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kükürtlü Caddesi’ne Park Edilen Araçlar Sürücüleri Çileden Çıkarıyor

Kükürtlü Caddesi’ne Park Edilen Araçlar Sürücüleri Çileden Çıkarıyor

admin admin -
22 0

Bursa’nın en işlek yollarından Kükürtlü Caddesi üzerine gelişi güzel park edilen araçlar sürücülerin çileden çıkartıyor.
Kükürtlü Caddesi’ne sabah ve akşam saatlerinde park edilen otomobiller trafiği kilitliyor. Çift şerit gidiş geliş olan cadde üzerindeki kafe ve market gibi mekanlara giren sürücüler, araçlarını rast gele bırakarak yolun tek şeride düşmesine sebebiyet veriyor. Trafiğin yoğun zamanlarında park eden araçlara çare bulunamaması vatandaşları çileden çıkartıyor.
Şehir merkezinde yanlış park edilen araçların Bursa Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden BURBAK’ın Bursa Trafik Vakfı iş birliğiyle yürüttüğü uygulamayla çekildiğini belirten vatandaşlar, Kükürtlü’de de aynı uygulamanın yapılması gerektiğini söyledi. Yaşanan sıkıntıya bir an önce çare bulunması gerektiğini belirten sürücüler, “Kafe ve marketlerin otoparkı yok. Bu mekanlara gelenler yol üzerine park ediyor. Biraz ileride ise bir okul var. Orada da okul servisleri veya çocuğunu almaya gelenler yol kenarına park ediyor. Buralara araçların park edilmemesi edenlere ise cezai müeyyide uygulanması lazım. Bu parklanmaların önüne geçmek için cadde boyunca sabit duba uygulaması da yapılabilir” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir