Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Küçük Bilim İnsanlarından Büyük Projeler

Küçük Bilim İnsanlarından Büyük Projeler

admin admin -
53 0

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Yağcı Mahallesi Firdevs Yılmaz Ortaokulu tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.
Okul Müdürü Hüseyin Can öncülüğünde okulun tüm öğretmenlerinin rehberliğinde ortaokul bünyesinde 40 öğrenci ile 28 projenin yaklaşık bir ayda hazırlandığı belirtildi. İki gün süren fuarın açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Aslan tarafından yapılırken, ilçe protokolü fuarı ikinci gün gezdi. Fuarı gezen İlçe Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Garnizon Komutanı Ömer Aydoğan, AK Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, İlçe Emniyet Müdürü Yücel Karahasanoğlu ve öğrencilerin heyecanlı sunumlarını dikkatle dinlediler. Öğrencilerin kendine öz güveni ve konuya vakıf olmaları gözden kaçmazken, en çok dikkat çeken Vezirköprü Altınkaya Barajı üzerindeki Şahinkaya Kanyonu projesi, dolaşım sistemi ve kan gruplarının tespit edildiği “Kan grubunuzu merak ediyor musunuz” projeleri oldu.
Projelerin her birinin çok değerli olduğunu belirten Okul Müdürü Hüseyin Can projelerin amaçlarının bilim çağında öğrencilere özgüven ve başarma duygusu ve cesaret aşılamak olduğunu belirterek, sevgisiz eğitim ve başarı olmayacağının altını çizdi. Can fuara gösterilen ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek etkinliğe katılan herkese, öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti.
Fuarı gezenlerden öğretmen Erdi Şimşek, küçük bilim insanlarının büyük projeleri olarak değerlendirdiği projelere hayran kaldığını, her konuda ilginç projeler hazırlandığını belirterek, okul idaresi, öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir