Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kızılay’dan ASİMDER Başkanı Gülbey’e Madalya

Kızılay’dan ASİMDER Başkanı Gülbey’e Madalya

admin admin -
31 0

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey’in Türk Kızılay’ına bağışladığı 10. kan ünitesinden dolayı bronz madalya ve berat belgesiyle ödüllendirildi.
Bronz madalya ve berat belgesiyle ödüllendirilen ASİMDER Genel Başkanı Gülbey, her verilen kan ünitesinin bilmedikleri ve tanımadıkları bir insanın canını kurtardığını, kan vermenin bir insanlık görevi olduğunu belirtti. Gülbey, “Biz dernekler, kuruluş amacımız dışında bu tür sosyal faaliyet ve toplumsal görevler içerisinde de bulunmalıyız. Iğdır diğer illerimize göre nüfus sayısına vurduğumuzda kan bağış sıralamasında ön sıralarda yer almış bir şehiriz. Ben şahsım ve teşkilatım adına bu duyarlılıklarından dolayı şehrimizin halkına teşekkür ederim. Sağlıklı her vatandaşımızın bu kampanyalara katılarak destek olmaları gerekir, çünkü bugün başkası için unutmayın yarın sizin için ihtiyaç olabilir. Bu bilinçle hareket etmeliyiz. Teşkilat olarak kan bağış kampanyasının olduğu tarihlerde tüm üyelerimize destek veriyoruz” dedi.
Türk Kızılay Van Şube yetkililerince ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey’e bronz madalya ve berat belgesi takdim edildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir