Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kitap Tutkunları Ödüllerine Kavuştu

Kitap Tutkunları Ödüllerine Kavuştu

admin admin -
40 0

12’nci Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerine kavuştu. 32 bin 260 kitabın okunduğu yarışmada 50 yarışmacı ödül aldı.
Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin bu yıl 12’ncisini düzenlediği Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın kazanan isimleri ödüllerini aldı. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programa Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da katıldı. Bu yıl 12’ncisi düzenlenen Geleneksel Kitap Okuma Yarışması heyecan dolu anlara sahne oldu. 4 farklı yaş grubunun mücadele ettiği yarışmada 32 bin 260 adet kitap okundu. 50 yarışmacı ödül alırken, toplamda 39 bin 350 TL para ödülü dağıtıldı. İlk 3’e giren isimler ise ailesinden iki kişiyle birlikte 6 gün 5 gecelik Çanakkale gezisi kazandı.
“BİRÇOK ALANDA OLDUĞU GİBİ OKUMADA DA KADINLAR ÖNDE”
Kadınların okumaya daha önem verdiğini belirten Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Gerçekten anlamlı bir iş. 10’uncu olandan 1’inci olana kadar arkadaşlarımız dereceye girenlere burada ödüllerini takdim etti. 4’üncü gruplarda yani yetişkinlerde dereceye giren sadece bir erkek var, gerisi kadın kardeşimiz. Kadınlar daha önde yarışma genelinde. Okumada da öndeler birçok alanda olduğu gibi. Erkeklere duyurulur. Anneler yavrularımıza şekil verecekler. Ülkemizin geleceğini şekillendiriyorlar ve gençlerimizi geleceğe hazırlıyorlar. Okumada da onlar öncüler. Tüm kadınlarımızı, kızlarımızı tebrik ediyorum kutluyorum. Tabi kadınlarımıza destek veren eşlerini de unutmamak lazım, onları da desteklerinden dolayı kutluyorum. Bizlerle birlikte olduğunuz için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Bugüne kadar gerçekleştirilen yarışmalar içerisinde en yüksek katılımın yaşandığı yarışmada 7 kitaplık seçkiyi okuyan yarışmacılar, sınav sonucuna göre ödüle layık görüldü.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir