Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kaş Ekiminde Doğallık Çok Önemli

Kaş Ekiminde Doğallık Çok Önemli

admin admin -
28 0

Saç ekimi uzmanı Dr. Emrah Çinik, kaş ekiminde doğallığın önemli olduğunu belirtti.
Kaşların yüzün farklı ifadelerinin oluşmasında, jest ve mimiklerimizde büyük rol oynadığını kaydeden Dr. Emrah Çinik, şöyle konuştu: “Kaşlar son derece dikkat çekicidir ve karakteristik yüz ifadesinin oluşmasında estetik kaşların rolu büyüktür. Dökülen veya seyrelen kaşların yerine yenisini çıkartmada kullanılan çeşitli kozmetikler ya da ilaçların faydası yoktur. Tek somut ve gerçek sonuç ancak kaş ekimi ile mümkündür. Kaza, travma, yanıklar, bazı dermatolojik sebepler ve kaşa şekil vermek için çok sık kaş alımı gibi sebeplerden dolayı kaşlar kısmen veya tamamen kaybedilebilir.”
KAŞ EKİMİ NASIL YAPILIR?
Kaş ekiminin teknik olarak saç ekiminde olduğu gibi kişinin ense bölgesinden alınan saç köklerinin, kaş açıklığı olan alana yerleştirilmesi işlemi olduğunu anlatan Çinik, şunları söyledi:
“Uygulama bir saat sürer ve işlemden 1 gün sonra banyo yapılabilir. Ekilen kaşların uzaması kişiye göre değişmekle beraber iki-altı ay kadar sürer. Yeni ekilen kaşlar, ilk bir yıl içinde kendi kaşlarınıza oranla daha hızlı uzar. Bir yılın sonunda yeni ekilen kaşlar, ekildikleri bölgenin uzama hızına adapte olur.”
Çinik, “Kaş ekiminde kullanılacak teknik kişiden kişiye değişir mi?” diye sorarken, yanıtını yine kendisi verdi: “Genelde aynı teknik kullanılır fakat kişinin kaş kaybının derecesi ve dökülme nedenleri kullanılacak teknik konusunda önem arz eder.”
Çinik, “Uygulama esnasında ağrı hissediliyor mu” sorusuna ise “Kesinlikle hayır. İşlemden önce lokal anestezi yapılacak olan alana soğuk sprey ya da pomat uygulanarak acı hissiyatı ortadan kaldırılır. Kaşlara yaptırılan dövmeler bile daha fazla acıya neden olmaktadır” karşılığını verdi.
Çinik, “Kaş ekiminde doğal görünüm sağlanabilir mi” konusunda ise “Kişinin nasıl bir kaş istediği çok önemlidir. Ekilecek kaşın kalınlığı, inceliği, açısı kişinin daha önceki kaşına ve saç yapısına uygun olmalı. İstenen kaş şekli ve kalınlığı belirlenir ve önce kalemle çizilerek planlanır, ardından işleme başlanır” bilgisini verdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir