Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Karşıyaka’da Çiçek Festivaline Buruk Açılış

Karşıyaka’da Çiçek Festivaline Buruk Açılış

admin admin -
31 0

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, bu yıl 15’inci kez düzenlenen ‘Karşıyaka Çiçek Festivali’ yaşanan terör olayları nedeniyle buruk başladı. Bostanlı Pazaryeri’nde kapılarını açan festivalde, Egeli çiçek üreticileri ile tüketiciler, aracısız olarak buluşma imkanı buldu.
Hem çiçek üreticilerine destek olmak hem de vatandaşlara uygun fiyatlarla alışveriş imkanı sağlamak amacıyla düzenlenen ’15. Karşıyaka Çiçek Festivali’ ilk günden ziyaretçilerin akınına uğradı. Geleneksel festivale bu yıl Bayındır, Ödemiş, Urla gibi farklı bölgelerden 100’e yakın çiçek üreticisi katıldı. Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen festival, gelen şehit haberleriyle buruk başladı. Yüzlerce türde çiçek, bahçe bitkileri, meyve ve ağaç fidanları ile saksı, ilaç, toprak ve gübre gibi çeşitli ürünler satışa sunuldu. Karşıyaka Belediyesi Parklar Müdürlüğü de, çiçek ve bahçe bitkilerine ilişkin ücretsiz danışmanlık hizmeti vermek üzere stant açtı. Yöresel gıda ve hediyelik eşya gibi farklı stantların da yer aldığı festival alanında, çocuklar için oyun grupları kuruldu.
KONSERLER İPTAL EDİLDİ
16 Mayıs Pazartesi günü saat 23.00’e kadar açık kalacak festivalin eğlence organizasyonları ise Hakkari Çukurca’da 8 askerin şehit düşmesi nedeniyle iptal edildi. Nev, Cenk Bosnalı ve Ali Çakar’ın sahneye çıkacağı konserler iptal olurken, festivalin açılışında da tören yapılmadı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir