Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kamyonculardan Trafik Sigortası Eylemi

Kamyonculardan Trafik Sigortası Eylemi

admin admin -
25 0

Bursa’nın İnegöllü ilçesinde trafik sigortası fiyatlarındaki fahiş artışı protesto eden kamyoncular eylem yaptı. Bursa yoluna çıkan 500 kamyon ve TIR’dan oluşan konvoy, tek sıra hâlinde ilerleyerek klakson çaldı.
İnegöllü kamyonculara kara yolunda seyreden sürücüler de korna çalarak destek verdi. Yüzlerce kamyon yaklaşık 7 kilometreyi bulan kuyruk oluşturdu. Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz, “Trafik sigortaları ile ilgili sesimizi duyurmak için eylem yapıyoruz. 6 yıldan beri trafik sigortalarında ciddi yükselmeler oldu. 6 yıldan beri herkes kendi arasında rapor tutuyor. Sigortacılar zarar etmeye başladıklarını söylüyor. Ticari araç sürücülerine 4 bin küsurdan 20 bin TL’ye kadar sigorta ücreti çıkmaya başladı. Esnafımız mağdur durumda. Kaza raporu karşılıklı tutuluyor. Önceden emniyet ve jandarmanın tuttuğu raporlar varken sigorta firmaları mustarip değildi. Türkiye genelinde böyle bir sıkıntı var. Ticari araçların yanı sıra diğerlerinde de ciddi artışlar var. Ben daha evvel 450 TL’ye sigorta yaptırırken bu yıl 1059 TL’ye yaptırdım” dedi.
“EĞER DEVAM EDERSE TÜRKİYE ÇAPINDA EYLEME GİDECEĞİZ”
Defalarca kanuni düzenlemeler çıktığını ifade eden Korkmaz, “Fakat buna rağmen sigorta şirketleri sudan bahanelerle sigorta fiyatlarını geri almıyor. Biz ciddi derecede mağduruz. Hala bir düzenleme yapılmaz ve geri alınmazsa biz İnegöl’de kontak kapatacağız. Şoförler Odası’na bağlı bin 500 araç var. 513 kamyoncu esnafımız var. İnşallah bu eylem ses getirecek. Sigorta firmaları akıllarını başına alacak. Eğer devam ederse Türkiye çapında eyleme gideceğiz. Biz kimse mağdur etmek istemiyoruz. Sesimizi duyurmak istiyoruz” diye konuştu.
39 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Yusuf Ziya Özbek da sigorta fiyatlarının yüksekliğinin bütün sürücülerin yanı sıra şoför esnafını mağdur ettiğini söyledi.
Konuşmanın ardından sanayiden tek sıra halinde Bursa-Ankara kara yoluna araçları ile çıkan kamyoncular, klaksiyon çalarak yollarına devam etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir