Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kadına Şiddetle Mücadele Çalıştayı Yapıldı

Kadına Şiddetle Mücadele Çalıştayı Yapıldı

admin admin -
36 0

İzmit Belediyesi, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı Çalıştayı”na katılarak 2016-2020 yıllarını kapsayan eylem planının oluşturulmasına katkı sağladı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Kadının Sataüsü Genel Müdürlüğü tarafından Ramada Plaza Otel’de yapılan ve 3 gün süren çalıştaya İzmit Belediyesi’nin yanı sıra çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler ile STK temsilcileri katıldı.
Çalıştayda, kadına yönelik şiddetle mücadelenin, toplumsal cinsiyete dayalı eşitsizlikleri ortadan kaldırma stratejisinin bir parçası olduğu kaydedilerek” eylem planları ise bu strajenin hayata geçmesi için temel karar alanlarını, yapılması gerekenleri, kurumsal sorumlulukları ve işbirliği alanlarını belirleyen yol haritalarıdır” denildi.
Çalıştayda belirlenen önerilerin öncelikli olarak bakanlığa iletileceği, bundan sonraki adımlarda taslak plan valilik aracılığıyla kurumlara yollanarak görüşleri alınacak. Çalıştay sonunda tüm katılımcılar yapılan çalışmanın Kocaeli için çok önemli bir adım olduğu, kentin kadınlar ve tüm toplum için daha güvenli bir hale geleceği, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin giderilmesinde ilerleme sağlanacağı konusunda fikir birliğine vardılar. Çalıştay sırasında İzmit Belediyesi’nin başta Kadın Sosyal Yaşam Merkezi olmak üzere kadınlara yönelik verdiği hizmetler katılımcıların ilgisini çektiği ve halihazırda yapmış olduğu çalışmaların eylem planı ile istenen pek çok çalışmayı karşılıyor olduğu da bildirilerek Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür edildiği bildirildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir