Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Jandarmadan Nefes Kesen Operasyon

Jandarmadan Nefes Kesen Operasyon

admin admin -
27 0

Çorum’un Osmancık ilçesinde jandarma tarafından yapılan uygulamada dur ihtarına uymayarak kaçan şüpheli araç düzenlenen operasyonla yakalanırken, araçtaki 4 kişi de gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, Muhittin B. (22), Emre C. K. (19), Gülcan S. (19), Y.A. (17) adlı şahıslar Samsun’dan kiraladıkları araca bir başka araçtan çaldıkları plakayı takarak akaryakıt bir akaryakıt istasyonuna geldi. Buradan yakıt alan şahıslar daha sonra ödeme yapmadan kaçtılar. Akaryakıt istasyonunun ihbarı üzerine Samsun Emniyet Müdürlüğü ekipleri şehrin çıkışlarında uygulama noktaları oluşturdu. Burada durdurulan şahıslar uygulama noktasında aracın ruhsatını vermelerinin ardından kaçtılar. Uygulama noktasından kaçan araç ile ilgili D-100 karayolu üzerinde bulunan şehirlerin emniyet birimlerini bilgilendirerek Samsun Polis ekipleri aracın üzerinde sahte plaka ve gerçek plakasını verdiler.
Yol üzerinde oluşturulan uygulama noktalarından kurtularak kaçmayı başaran zanlılar Osmancık Bölge trafik ve polis ekiplerinin takibine takıldılar. Aynı esnada Çayırköy Karayolları kamyoncu dinlenme parkında uygulama yapan Osmancık Jandarma ekiplerini de bilgilendiren polis ekipleri aracın yakalanması için tüm yol üzerinde tedbir aldılar.
Jandarma ekipleri tarafından dur ihtarına uymayan otomobil, kapan atmak suretiyle durduruldu. Patlayan lastik ile ilerlemesini devam ettiren aracın bir anda gözden kaybolması ve çevre köylere girdiğinin zannedilmesi üzerine jandarma ve polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri alarak arama tarama faaliyeti başlattı. Jandarma ekipleri yol üzerinde bulunan dinlenme tesisinde arama yaptığı sırada aracın park halindeki TIR’ların arasına girerek gizlendiğini fark ettiler. Aracın başına giden jandarma ekipleri 4 kişi gözaltına aldı.
Şüpheli şahıslar, resmi belgede sahtecilik, sahte ve çalıntı plaka, akaryakıt istasyonundan aldıkları yakıt ücretini ödememek, alkollü ve ehliyetsiz araç kullanmak ve dur ihtarına uymamaktan savcılığa çıkarıldılar. Osmancık Cumhuriyet Savcılığı tarafından alınan ifadelerinin ardından şüpheli şahıslar, Samsun’a gönderildi.
Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir