Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbullu Engellilerden Tepebaşı’na Teşekkür Ziyareti

İstanbullu Engellilerden Tepebaşı’na Teşekkür Ziyareti

admin admin -
39 0

İstanbul Bakırköy Zihinsel Engelliler Derneği ile İstanbul Esenler Zihinsel Engelliler Derneği tarafından Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.
Tepebaşı Belediyesi Gökkuşağı Kafe’de biraraya gelen konukları Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç karşıladı. Gerçekleşen toplantıya, Engelliler Eğitim Derneği Başkanı Nurgen Eryavuz, Türkiye Sakatlar Derneği Konfederasyon Kurulu Yönetim Kurulu üyesi ve İstanbul Esenler Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Ali Şimşek,Türkiye Sakatlar Derneği Konfederasyonu İstihdam Sekreteri ve Damla Özgereksinimliler Derneği Genel Başkanı Emel Kapanoğlu ile protokol üyeleri ve engelli aileleri katıldı.
Engelliler Haftası kapsamında gerçekleşen ziyarette, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin gerçekleştirdiği engelli projeleri dolayısıyla her iki dernek tarafından, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a teşekkür plaketi takdim edildi.
Toplantıda konuşma yapan İstanbul Bakırköy Zihinsel Engelliler Eğitim Derneği Başkanı Nurgen Eryavuz, “Tepebaşı Belediye’sinin engelliler için yaptığı çalışmaları hayranlıkla izliyoruz. Gökkuşağı Kafe, Sosyal Yaşam Merkezi ve Montaj Atölyeleriniz tüm Türkiye’ye örnek projeler, bu nedenlerle sizleri kutluyoruz. Dileriz bütün Türkiye’deki belediyeler sizler gibi, engellilere sahip çıkar ve engellerin kalkması için çaba harcar” dedi.
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt Ahmet Ataç ise yaptığı konuşmada, “Belediye olarak, her zaman engellilerin yanında olduğumuzun bilinmesini istiyorum. Hayatın içinde, hiçbir engelin kalmaması için gayret gösteriyoruz. Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği gösteren montaj atölyesinin diğer illerde de gerçekleştirilmesini bizler de sizler kadar istiyoruz. Bu anlamlı haftada, gerçekleştirdiğiniz ve duyarlılık göstererek bizleri ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum” diye belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir