Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İşadamı Ergin, İzol Derneğini Ziyaret Etti

İşadamı Ergin, İzol Derneğini Ziyaret Etti

admin admin -
29 0

Diyarbakırlı işadamı Süleyman Ergin, İzol Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu.
Diyarbakır Kutu Ambalaj Fabrikası, Sur Özergin İnşaat Firmaları, Dicle Kolonyalar Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ergin, üyesi olduğu ve yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren İzol Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Dernek başkanı İrfan Akba ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Ergin, dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ergin, “Diyarbakır güzel şehrimizdir. Bizlerin amacı Diyarbakır için güzel çalışmalar yapmaktır. Diyarbakır’ın kalkınması için elimizden geleni yapmalıyız. İzol Derneği yaptığı çalışmalarla hem üyelerine hem de Diyarbakır halkına katkıda bulunuyor. Çatışmaların yaşandığı şehrimizde barış dolu çalışmalara imza atan İzol Derneği’ni her zaman taktir ediyorum. Diyarbakır evliyalar şehridir. Diyarbakır barış şehridir. Çatışmalardan, savaşlardan hiç kimseye hayır gelmemiştir. Her zaman barıştan ve güzellikten yana olan derneğimizin de çalışmalarını taktir ediyorum” dedi.
Dernek Başkanı İrfan Akba ise, “Bizler dernek olarak hem üyelerimiz hem de Diyarbakır halkı için çalışmalar yapıyoruz. Derneğimiz Türkiye’deki en büyük aşiretler arasında yer alan aşiretimizin ismi olan İzol Derneği’ni almıştır. Değerli insan Süleyman Ergin’de hem derneğimizin hem de İzol aşireti üyesidir. Kendisinin bu ziyareti bizi oldukça memnun etti. Ziyaret kapsamında Diyarbakır için neler yapabilirizi konuştuk. Çalışmalarımız hakkında kendisini bilgilendirdik. Öte yandan bölgedeki çatışmalı süreci konuştuk. Bizler dernek olarak bölgede yaşanan çatışmalı sürecin son bulmasını istiyoruz. Çatışmalı süreç kimseye yarar ve fayda getirmez. Bu savaş sürecinin bir an önce sona ermesi gerekiyor. Diyarbakır’da büyük bir sıkıntı var bu sıkıntıların giderilmesi için barış sürecinin devam etmesi lazım. Bizler barış süreci taraftarıyız” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir