Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Hayrat Vakfı’ndan Türkmenlere Yardım

Hayrat Vakfı’ndan Türkmenlere Yardım

admin admin -
23 0

Hayrat Vakfı Gölbaşı temsilciliği tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan yardımlar Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi.
Hayrat Vakfı ile hayırseverler tarafından Bayırbucak Türkmenleri için toplanan kıyafet, battaniye ve gıda yardımları Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde düzenlenen tören ile uğurlandı. 2 Tır dolusu yardım malzemesi Gölbaşı Günaydın Cami önünden gönderildi.
Törene Kaymakam Murat Zadeleroğlu, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, İlçe Müftüsü Selami Sayın, Hayrat Vakfı İlçe Temsilcisi Abdullah Çaktı, okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Hayrat Vakfı İlçe Temsilcisi Abdullah Çaktı, “Bugün Suriye’de bir insanlık dramı yaşanıyor. Oradaki Müslüman kardeşlerimiz yaşam savaşı veriyor. Onlar orada imtihandan geçerken bizler de burada onlara yardım konusunda imtihandayız çünkü bunun hesabını yarın ahirette vereceğiz. Müslüman kardeşlerimiz için bizler de elimizden gelen yardımı yapmaya çalışıyoruz. İnşallah Allah da kardeşlerimize yardım eder. Bir an önce bu zulümler biter” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından yardım malzemelerinin bulunduğu Tır’lar Suriye’nin Bayııbucak bölgesine dualarla uğurlandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir