Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Hayırsever İş Adamlarından Köy Okuluna Yardım

Hayırsever İş Adamlarından Köy Okuluna Yardım

admin admin -
34 0

Bitlis’in Adilcevaz ilçesine bağlı Çanakyayla köyünde eğitim gören öğrenciler için hayırsever iş adamları çeşitli yardımlarda bulundu.
Çanakyayla köyünde okuyan 117 öğrencinin daha iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için iş adamı Zeynal Abidin Morkoç, doğup büyüdüğü köyündeki öğrenciler için okula bilgisayar laboratuvarı kurdu. Laboratuvara 7 bilgisayar alan Morkoç, aynı zamanda okula projeksiyon cihazı ve perdesi, fotokopi makinesi ve 13 adet koltuk hediye etti.
İsminin açıklanmasını istemeyen köylü bir iş adamı ise, okulun anasınıfına dolap, halı, kırtasiye malzemeleri, oyuncaklar, masa ve sandalyeler gönderdi.
Okul Müdürü Nihat Eldem, yapılan yardımların öğrencilerin eğitim kalitesini arttırdığına değinerek, “Hayırsever iş adamlarımız tarafından okulumuza gönderilen yardımlarla bilgisayar laboratuvarı kurduk. Öğrencilerimiz burada bilgisayarlar vasıtasıyla araştırarak ödevlerini daha rahat bir şekilde yapabilmektedir. Aynı zamanda anasınıfımız için gönderilen yardım ile sınıfımız daha modern bir hale geldi. Öğrencilerimizin daha güzel şartlarda eğitim almaları bizleri de son derece mutlu etti. Yardımlarından dolayı hayırsever iş adamlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca TÜBİTAK projesi kapsamında okulumuza bir de fen laboratuvarı kurduk. İnşallah bundan böyle öğrencilerimiz daha iyi şartlarda eğitimlerini sürdürecek” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir