Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Havzalarda Kentsel Altyapı Çalışmaları Başlıyor

Havzalarda Kentsel Altyapı Çalışmaları Başlıyor

admin admin -
22 0

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Rahmi Pekar, öncelik verilen havzalarda yapılacak olan atıksu altyapı tesislerinin kısa sürede tamamlanmasını sağlamak amacıyla gerekli olan mali ve teknik desteğin verilebilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İlbank Genel Müdürlüğü arasında hazırlanan protokolün imza törenine katıldı.
Ankara’da gerçekleştirilen ve belediye başkanı ile su ve kanalizasyon idaresi genel müdürü düzeyinde katılım sağlanan imza töreninde öncelikli olarak belirlenen Seyhan, Ceyhan, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz, Kuzey Ege, Büyük Menderes ve Küçük Menderes Havzalarında gerçekleştirilecek olan kentsel altyapı çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı. 25 havza üzerinde uygulanan önceliklendirme çalışması neticesinde belirlenen havzalarda, su kirliliğinin önlenmesi ve su kalitesinin iyileştirilmesi için gereken çevresel altyapı çalışmaları ve maliyetleri ortaya konuldu.
Yapılan çalışmalar neticesinde su kaynakları potansiyelinin her türlü kullanım amacına uygun şekilde korunması, en iyi biçimde kullanımının sağlanması ve su kaynaklarının kalitesinin iyileştirilmesi sağlanacak.
Havza bazlı su kaynaklarının kirliğinin önlenmesi ve korunması adına önemli adımlar atıldığını söyleyen ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar, “Seyhan ve Ceyhan Havzalarımızı da kapsayan önemli projeler hayata geçirilecek. Bunun için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İlbank Genel Müdürlüğü’ne teşekkürlerimi sunuyorum. Adanamız kolektif çalışmaların neticesinde günden güne gelişmeye devam edecek” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir