Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Hastanede Heyecanlı Tatbikat

Hastanede Heyecanlı Tatbikat

admin admin -
20 0

Medical Park Tarsus Hastanesi düzenli tatbikatlardan birini daha gerçekleştirdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı işbirliğiyle yapılan yangın tatbikatında heyecanlı anlar yaşandı. Hastane çalışanlarını olası bir yangın halinde yapması gerekenler konusunda bilgilendirmek ve deneyim kazandırmak amacıyla düzenlenen tatbikat başarıyla sonuçlandı.
Yangın tatbikatında senaryo gereği yoğun bakım ve servislerde yatan yetişkin ve bebek hastalar ile çalışanların tahliyesi yapıldı. Bazı hastaların yangın merdiveninden ve itfaiye merdiveniyle kurtarıldığı tatbikatta tahliye edilenler ambulanslara konulup başka hastaneler nakledildi. Senaryodaki hastaları, hastanede çeşitli birimlerde görev yapan çalışanlar canlandırdı. Kurtarma çalışmaları sırasında hastane koridorları hareketli dakikalara sahne oldu.
Çalışma kapsamında itfaiye görevlileri yangın sırasında yapılması gerekenler hakkında bilgi de verdi. Hemşireler, teknik elemanları ve idari personel, söndürme tüplerini uygulamalı olarak kullanmayı öğrendi. Tatbikatı yakından izleyen Medical Park Tarsus Hastanesi Genel Müdürü Ahmet Egin, olası bir yangına karşı bütün teknik önlemlerin standartları aşacak şekilde alındığını, yine de çalışanların düzenli aralıklarla eğitildiğini ve tatbikatlarla deneyim kazandırıldığını söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir