Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Hac Eğitim Seminerleri Başladı

Hac Eğitim Seminerleri Başladı

admin admin -
34 0

2016 yılı Hac Organizasyonu ile bu sene hacca gidecek olan Hacı adaylarının haccı daha iyi anlaması ve öğrenmesi amacıyla, Kayseri İl Müftülüğünün organize ettiği Hac Eğitim Semineri başladı.
Kısa bir süre önce Hac ibadetini yerine getirmek için kura heyecanı yaşayanlar, şimdi yolculuk için hazırlık telaşında. Ağustos ayının sonuna doğru yola çıkacak olan hacı adaylarının, Hac ibadetlerini tam anlamıyla eksiksiz yerine getirmeleri için müftülükler eğitim seminerlerine başladı.
Seminerlerin ilki Develi İlçe Müftülüğü konferans Salonu’nda yapıldı. Seminere İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, İl Müftü Yardımcısı Tandoğan Topçu, Develi İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak, Talas İlçe Müftüsü Esat Yapıcı, hac da görev yapacak personel ve hacı adayları katıldı.
İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven tarafından “Haccın Hikmeti ve Hacdaki Sembollerin Anlamı”, İl Müftü Yardımcısı Tandoğan Topçu tarafından “İbadet Bilinci ve Hac İbadeti”, Develi İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak tarafından “Hac İbadetinin Gereği Olarak Bir Arada Yaşama Bilinci”, Talas İlçe Müftüsü Esat Yapıcı tarafından “Ana Hatlarıyla Hac ve Umre Menasiki”, Dr. Mustafa Soner Yılmaz tarafından “Temel Sağlık Bilgileri” konulu seminerler verildi.
Seminere katılan hacı adayları seminerden ve uygulamalı hac provasından çok etkilendiklerini ifade ederek yetkililere teşekkür ettiler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir