Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Güneş Vakfı’nda Vakıflar Haftası Etkinliği

Güneş Vakfı’nda Vakıflar Haftası Etkinliği

admin admin -
20 0

Vakıflar Haftası Güneş Vakfı’nda düzenlenen etkinlikle kutlandı.
Güneş Vakfı merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte Güneş Vakfı Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Ceylan seminer verdi. Vakıfların öneminden ve çeşitliliğinden bahseden Ceylan “Aslında vakıf geleneği, Türk Devletlerinin ve Türk kültürünün vazgeçilmez bir unsurudur. Özellikle Türk Devletleri bulunduğu coğrafyalarda pek çok çalışmaları, devlet üzerinden değil de vakıflar üzerinden yapmıştır. Örnek vermek gerekirse Aras Nehri geçilemediği için üzerine köprü yapılmış ve bunu bir vakıf yapmıştır” dedi,
Prof. Dr. Ceylan, vakıf kavramının ülke gelişmişliğinde ne kadar önemli olduğunu belirtti.
Topluma faydalı insanlar yetiştirmenin yolunun ülkenin dış politikasında ve iç politikasında vakıfları etkin hale getirmekten geçtiğini belirten Ceylan, Güneş Vakfının amaçlarından ve çalışmalarından bahsederek Erzurum Vakıflar Müdürlüğü adına genel müdür yardımcısı Sedat Ayyıldız’a teşekkür ederek 3. Uluslararası Türk Şöleni bildiri kitapçığını takdim etti.
Ayyıldız ise Erzurum’da vakıf kültürünün yaşatılması için bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Güneş Vakfı Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Ceylan’a, minnettar olduklarını belirterek Vakıflar Genel Müdürlüğü kitabı hediye etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir