Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Görevden Alınan 4 Öğretmen Hakkında Yürütmenin Durdurulması Kararı

Görevden Alınan 4 Öğretmen Hakkında Yürütmenin Durdurulması Kararı

admin admin -
30 0

Eğitim Sen Eskişehir Şubesi Özlük ve Hukuk Sekreteri Meserret Yavaş, görevden alınan 4 öğretmen üyeleri ile ilgili açtıkları davada, mahkemenin idari işlemin iptaline ve yürütmenin durdurulmasına karar verdiğini belirtti.
Yavaş, Eskişehir’de Proje Okulu ilan edilen Eskişehir Anadolu Lisesi ve ETİ Sosyal Bilimler Lisesi’nden görev yapan toplam 38 öğretmenin görevden alınması üzerine İdari Mahkemeye başvurduklarını hatırlattı. 22 Nisan’dan beri Eskişehir 1. İdare Mahkemesi’nin 4 üyeleriyle ilgili idari işlemin iptaline ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararlar vermeye başlandığını vurgulayan Meserret Yavaş, “Öğretmenlerin görev yerlerinin değiştirilmesinin hukuka aykırı olduğu teyit edilmiştir. Açılan davalarda üyelerimiz Eskişehir Anadolu Lisesi öğretmenlerinde Nilgün Demirkazık ve Metin Çetin ile Eti Sosyal Bilimler Lisesi öğretmenlerinden Osman Özenbaş ve İbrahim Çapa adına yürütmenin durdurulmasına karar verilmiştir” dedi.
Eğitim Sen Şube Özlük ve Hukuk Sekreteri Yavaş, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Proje Okul uygulamasından biran önce vazgeçilmesini isteyerek, hukuksuz uygulamalara karşı olan mücadelelerini sürdürmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir