Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gıda Bankası Hizmetlerine Devam Ediyor

Gıda Bankası Hizmetlerine Devam Ediyor

admin admin -
37 0

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun toplumun vicdanının evi diye tanımladığı Gıda Bankası, yüzlerce ailenin ihtiyacını karşılıyor. Hibe veya bağış usulü tedarik edilen gıda maddeleri ailelere ulaştırılıyor.
İhtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak amacıyla kurulan ve kişilerin gıda, temizlik malzemesi, bebek bezi gibi ihtiyaçlarını kolaylıkla giderebildiği Beylikdüzü Belediyesi Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Beylikdüzü Elele Yaşam Derneği’nin birliğiyle oluşturulan Kavaklı Mahallesi’nde konumlandırılan Gıda Bankası, hizmetlerine devam ediyor. Müdürlük yetkililerince yapılan sosyal inceleme sonucu ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen aileler, her ay belirlenen oranda alışverişlerini bu bankadan gerçekleştirebiliyor.
YÜZLERCE AİLENİN İHTİYAÇLARINA CEVAP OLUYOR
Gıda Bankası bağışlanan veya hibe edilen, insan sağlığına uygun her türlü gıdayı tedarik ederek, uygun şartlarda depolanması ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmasını sağlamak amacıyla kuruldu. Hayatını sürdürebilecek kadar gıdayı temin edemeyen, beslenmelerini gerçekleştiremeyen dul, yetim, kimsesiz ve yemek yapma becerilerini yitirmiş yaşlılar, işsiz ya da kronik hastalık sonucu iş göremez hale gelen kişilere, gıda, temizlik malzemesi ve giyim temin etmek için de hizmet veriyor. 2015 yılı Ekim ayında faaliyete geçen gıda bankası, 700 aileye erzak, bebek bezi, bebek maması gibi yardımların ulaşmasına vesile oldu. Gıda Bankası’ndan yararlanmak veya bağışta bulunmak isteyen vatandaşlar 444-09-39 numaralı hat üzerinden müdürlük yetkilileriyle irtibata geçebilirler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir