Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gesi’li Hamdi Akdoğan’ın Anısına 250 Adet Çam Fidanı Toprak İle Buluştu

Gesi’li Hamdi Akdoğan’ın Anısına 250 Adet Çam Fidanı Toprak İle Buluştu

admin admin -
31 0

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 2016 yılı ilkbahar dönemi fidan dikim çalışmalarının devam ettiğini ve bugün yapılan çalışma ile Gesi Bölgesi Kayabağ mevkisine HAMDİ AKDOĞAN’IN anısına 250 adet çam fidanın toprak ile buluşturulduğunu söyledi,
Hamdi Akdoğan anısına ağaçlandırma alanı.
Gesi bölgesi Kayabağ mevkisinde 25 bin m2 alanda 250 çam fidanının toprak düzenlemesi yapılarak HAMDİ AKDOĞAN’IN ağaçlandırma alanı olarak yeniden bölge halkına kazandırıldığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “Ağaçlandırma çalışması yapılan alanda öncelikle ağaç dikilecek yerler tespit edildi. Çukurlar hazırlandı, çalı ve diğer zararlı otlar temizlendi ve toprak gübrelenerek zenginleştirildi. HAMDİ AKDOĞAN Ağaçlandırma alanı olarak gerekli düzenleme yapılarak ilk etapta 250 fidan dikimi Akdoğan ailesi, akrabaları ve semt halkı halkının katılımı ile gerçekleştirildi. Boş atıl ve otlar içindeki kalan bu alan bundan böyle ağaçların gölgesinde piknik yapılacak alanlara dönüştürüldü. Bölge halkına hayırlı olsun“ dedi.
Dikilen fidanların bekçisi olacağız.
HAMDİ AKDOĞAN’ın kızı Yrd. Doç. Dr. Gülşen Akdoğan, yaptığı açıklamada, Babası Hamdi Akdoğan anısına bir ağaçlandırma alanı talep ettiklerini ve belediyenin bu talebi olumlu karşılayarak bugün tahsis edilen alanda büyük bir sevinç, mutluluk ve aile katımı ile 250 adet çam fidanı toprak ile buluşturduklarını ve dikilen fidanların bekçisi olacaklarını söyledi.
100 cm boyunca çam fidanları…
Bölgeye 100 cm boyunda çam fidanları dikildiğini çünkü çam fidanlarının dayanıklı, hızlı gelişen ve uzun ömürlü olmasından dolayı tercih edildiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, ağaçlandırma çalışmalarımıza yeni bir düzenleme getirerek, öncelikle bölge ağaçlandırma planı yaptıklarını ve daha sonra bölge halkının katılımı ile fidan dikimlerinin gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir