Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gediz’de Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı

Gediz’de Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı

admin admin -
20 0

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, öğrencilere bisiklet dağıtıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde ‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ kapsamında yapılan bisiklet dağıtımı için Mehmetçik Ortaokulu’nda tören düzenlendi.
Törene Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) KİT Komisyonu üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Gediz Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkan Vekili Hikmet Vuran, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Yörük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın, Şube Müdürleri Mesut Topaloğlu ve Sabri Gökbayrak, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Törende bir konuşma yapan Mehmetçik Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Tolga Dönmez, 15 yaş ve üzeri nüfusta yeterli fiziksel aktivite yapanların oranının yüzde 62’ye çıkarılmasının hedeflendiğini, bisikletin alternatif ulaşım aracı olarak kullanıldığı ülkelerde obezitenin daha az görüldüğünü ve yaşam kalitesinin daha yüksek olduğunu söyledi.
Konuşmanın ardından AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Gediz Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkan Vekili Hikmet Vuran, Ak Parti İlçe Başkanı Mesut Yörük ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın tarafından 16 öğrenciye bisikletleri verildi.
Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı çerçevesinde okullara ilk olarak 16 adet bisiklet verildiği, önümüzdeki dönem içerisinde bisiklet dağıtımına devam edileceği bildirildi.(MA-EFE)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir