Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gaziantep’te Sola Dönüş Yasağı

Gaziantep’te Sola Dönüş Yasağı

admin admin -
32 0

Muammer Aksoy Bulvarı üzerindeki 25 Aralık Devlet Hastanesi kavşağı ile Değirmiçem (Eski Havuzlu Kavşak) kavşağında sola dönüş yasağı uygulaması yürürlüğe girmesi, kentteki sürücü ve yayaları memnun etti.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından, vatandaşlardan gelen talepler kapsamında, kavşaklarda araçların bekleme süresini azaltmak ve kent merkezindeki trafiği rahatlatmak için raylı sistem güzergahında sola dönüş yasağı uygulaması yürürlüğe girdi. Sola dönüş yasakların yürürlüğü girmesi ile trafikte akışın sağlanması vatandaşı memnun etti. 25 Aralık Devlet Hastanesi ve Değirmiçem kavşağına yakın yerlerde sık sık sola dönüş yasağı levhaları görülmesi dikkat çekti. Büyükşehir Belediyesine Bağlı trafik zabıta ekiplerinin 25 Aralık Devlet Hastanesi kavşağı ile Değirmiçem kavşağında sürücülerin sola dönüş yapmaması adına uyarılarda bulunduğu gözlerden kaçmadı.
“SÜRÜCÜLER UYGULAMADAN MEMNUN”
Kavşaklarda sola dönüş yasağının uygulanmasıyla trafik ışıklarında bekleme süresi azaldı. Bazı sürücüler olması gereken bir durum olduğunu vurguladı. Bazıları da gideceği yolun uzamasından şikayetçi oldu.
Öğrenci servisi şoförleri ise öğrencileri almak için kavşaklardan sola dönemeyecekleri için arkadan dolanmak zorunda kaldıklarını, bunun da zaman aldığını söyledi.
Bazı sürücüler de, “Gaziantep’teki trafik sorunu ve tramvayın yükünün azalması için gerekli bir uygulamadır. Sola dönüşlerin yasaklanması, trafik ışıklarının süresinin azalmasına neden olacak bu da bizim açımızdan iyi olacak” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir