Arama

Futbolcu İzlemek İçin Gittiği Nijerya'da Sıtma Tehlikesi, Kocaelispor Yöneticisi Ekrem Can Hayatını Kaybetti

1 hafta önce


Futbolcu İzlemek İçin Gittiği Nijerya'da Sıtma Tehlikesi, Kocaelispor Yöneticisi Ekrem Can Hayatını Kaybetti
ad image

Futbolcu İzlemek İçin Gittiği Nijerya'da Sıtma Tehlikesi, Kocaelispor Yöneticisi Ekrem Can Hayatını Kaybetti

Kocaelispor Asbaşkanı Ekrem Can, futbolcu izlemek ve futbol akademilerini ziyaret etmek amacıyla gittiği Nijerya'da sıtma hastalığına yakalanarak yaşamını yitirdi. Camia büyük bir üzüntü içerisinde.

Nijerya ziyareti sırasında sporcuları izlemek ve futbol akademilerini yerinde incelemek üzere 15 gün önce ülkeye giden Kocaelispor Asbaşkanı Ekrem Can, dönüşünde sıtma hastalığına yakalandı. 48 yaşındaki iş insanı, yaşadığı kırgınlık, halsizlik ve sıtma şikayetleriyle başa çıkmaya çalıştı.

Ekrem Can'ın sağlık sorunları, Kocaeli'ye döndükten sonra da devam etti. Zatürreye dönüşen hastalığı nedeniyle Gebze ilçesindeki bir özel hastaneye yatırılan Can, 2 günlük yoğun bakım mücadelesinin ardından sabaha karşı hayatını kaybetti.

Camia Yasa Boğuldu

Evli ve iki çocuk babası olan Ekrem Can'ın ölüm haberi, Kocaelispor camiasını derin bir üzüntüye boğdu. Kocaelispor, resmi açıklamasında, "Bir süredir tedavi altında olan Teknik Asbaşkanımız Ekrem Can, sabah saatlerinde hayatını kaybetmiştir. Camiamızın ve sevenlerinin başı sağ olsun. Seni unutmayacağız Ekrem Can!" ifadelerini kullandı.

Cenaze, Karamürsel ilçesinde düzenlenecek olan ikindi namazının ardından defnedilecek. Kocaelispor camiası, Ekrem Can'ı sevgi ve saygıyla anarken, futbol dünyası sıtma gibi önemli sağlık sorunlarına karşı daha fazla farkındalık oluşturmanın gerekliliğini vurguluyor.

Kocaelispor, Ekrem Can Anısına Kampanya Başlatıyor

Kocaelispor camiası, Ekrem Can'ın sıtma hastalığına yakalanarak yaşamını yitirmesi üzerine sağlık bilincini artırmak adına bir kampanya başlatıyor. Bu kampanya ile futbol dünyasında sıtmaya karşı farkındalık yaratılması ve önleyici tedbirlerin vurgulanması hedefleniyor.

Kocaelispor Başkanı Engin Koyun, Ekrem Can'ın kaybının ardından yaptığı açıklamada, "Ekrem Can, futbol sevgisi ve sporun yaygınlaştırılması amacıyla gösterdiği çaba ile biliniyordu. Onun anısını yaşatmak ve aynı zamanda sıtma gibi önlenebilir hastalıklara karşı toplumsal farkındalık oluşturmak için bir kampanya başlatıyoruz. Sağlık, spor ve futbol dünyasında bu bilinci artırmak, Ekrem Can'ın bize bıraktığı mirasa layık olmaktır" dedi. alobet lisans

özge

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
Yorumlar

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |  

Bonus veren siteler