Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Fiziksel Engellilerden Örnek Davranış

Fiziksel Engellilerden Örnek Davranış

admin admin -
21 0

Gaziantep Fiziksel Engelliler Derneği üyeleri, el emeği ile ürettikleri hediyelik eşyaları satarak, köyde yaşayan yatalak Sultan Bayındır’a tekerlekli sandalye aldı.
Gaziantep Fiziksel Engelliler Derneği üyeleri topluma örnek olacak bir davranışa imza attı. Kendi emekleriyle yaptıkları havlu, oyuncak, paspas gibi eşyaları AVM’de açtıkları stantta satan fiziksel engelliler, kendileri gibi engelli 67 yaşındaki Sultan Bayındır’a tekerlekli sandalye alıp hediye etti.
Gaziantep Fiziksel Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Oğul, engellilerin elleri ve ayakları tutmasa bile çok şey yapabileceğini söyledi. Hedeflerinin farkındalık oluşturmak olduğunu belirten Oğul, “Biz bu tür faaliyetlerimizle farkındalık yapmaya çalıştık. Biz engellilerimize iş imkanı sağlamaya çalışıyoruz. Elleri bile tutmasa, ayakları bile tutmasa bir şeyler yapabileceklerini göstermeye çalıştık. Biz standlarımız da küçük çaplı kendimiz imal etmiş olduğumuz, paspas, villada, havlu gibi ürünlerin satışını yaptık. Elimizden geldiği kadar bir şeyler yapmaya çalıştık. Elde ettiğimiz gelirlerle engellilerimiz kendi engeline bakmadan, engelli teyzelerine bir tekerlekli sandalye aldılar. Teyzemiz Sırasöğüt kırsal mahallesinde oturuyordu. Hem yatalak hem de alzheimer hastasıydı, evin içinde yalnız başına oturuyordu, hiçbir yere çıkamıyordu. Biz de bu teyzemizi sürünmesin, yatalak kalmasın diyerek, böyle bir çalışma yaptık. Buradaki stantlardan elde ettiğimiz gelirlerle teyzemize bu tekerlekli sandalyeyi hediye ettik” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir