Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Filistinli Çocukların Eğitim Hakkını Tablolara Yansıttılar

Filistinli Çocukların Eğitim Hakkını Tablolara Yansıttılar

admin admin -
36 0

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Kütahya İl Başkanlığı tarafından hazırlanan ’Filistinli çocukların eğitim hakkı’ konulu yağlı boya resim sergisi, Sera AVM’de ziyarete açıldı.
28 eserin yer aldığı serginin açılış törenine Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Çevre ve İçişleri Komisyonu üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, Kütahyaspor Kulübü Başkanı Ramazan Yıldırım, AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Başkanı Ceyda Çetin Erenler ve çok sayıda sanatsever katıldı.
MTTB Kütahya İl Başkanı Cabir Keskin, törende yaptığı konuşmada, “Resimleri isteğimiz üzerine, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’deki arkadaşlarımız çizdi. Resimleri çizen arkadaşlarımız da sağ olsunlar büyük bir ilgi gösterdiler.Resimlerde Filistinli kardeşlerimizin eğitimde karşılaştıkları güçlükler ve eğitim hakları gözler önüne serildi.Çizilen resimleri satarak, bir gelir elde etmek istiyoruz. Gelirini de Filistinli kardeşlerimize göndereceğiz” dedi.
Keskin, serginin 3 gün boyunca açık kalacağını sözlerine ekledi. (EFE)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir