Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Fethiye Protokolü Engellilere Yenildi

Fethiye Protokolü Engellilere Yenildi

admin admin -
23 0

Engelliler Haftası nedeniyle ilçedeki engelliler ile oturarak voleybol ve futsal karşılaşması yapan ayrıca rehabilitasyon merkezindeki engellilerle de voleybol karşılaşması gerçekleştiren Fethiye protokolü bu karşılaşmalarda rakiplerine yenildi.
Fethiye spor salonunda düzenlenen etkinlikte Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık , İlçe Emniyet müdürü Hakan Aşık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan, İlçe Sağlık Müdürü Uğur Çomak, İlçe Gençlik Hizmetleri spor müdürü Harun Reşit Yiğit’in yer aldığı protokol takımı engelliler oturarak voleybol takımı ile karşılaşırken heyecan ve çekişme de yaşandı. Oturarak Voleybol maçının ardından işitme engellilerden oluşan futsal takımıyla da karşılaşan protokol takımı bu maçta da mağlup oldu. Futsal maçında işitme engellilerin mücadelesi görülmeye değerdi. Son olarak Fethiye rehabilitasyon merkezindeki gençlerle voleybol maçı yapan protokol ekibi bu karşılaşmada da salondan yenik ayrıldı.
Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık engelliler haftası nedeniyle önce doğa yürüyüşü gerçekleştirdiklerini söyledi. Kaymakam Ekrem Çalık “Engelliler haftasını kutluyoruz. Geçen gün güzel bir yürüyüş yaptık hep birlikte. Bu hafta hem gençlik haftası, hem de engelliler haftası. Değişik etkinliklerle farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Bugün burada sportif etkinliklere katıldık. Oturarak voleybol oynadık ne kadar zor olduğunu gördük. Gerçekten hiçte kolay değil. Bu engellilerin farkına varmak lazım. Engellilik bir kader değil herkesin başına birkaç saniyede gelebilecek bir olay. Bazen hiç fark etmediğimiz engellerde oluyor. Bunları kaldırmak için toplumun duyarlı olması lazım. Engellilere hiçbir şekilde acıyarak değil sevgi ile yaklaşmak ve önündeki her türlü engelli kaldırmak gerekiyor” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir