Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Erciş MYO Öğrencilerinin Mezuniyet Töreni

Erciş MYO Öğrencilerinin Mezuniyet Töreni

admin admin -
19 0

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Erciş Meslek Yüksek Okulunda 22. dönem mezuniyet töreni gerçekleştirildi.
Erciş Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü Salonu’nda gerçekleşen törene, Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, 108. Topçu Alay Komutanı Albay Murat Yalbır, Erciş Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Topal, Erciş MYO Müdürü Prof. Dr. Fikret Yaşar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Şimşek, kurum amirleri, akademisyenler, öğrenciler ile veliler katıldı.
Törende bir konuşma yapan Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, yüksek okul öğrencilerine çeşitli tavsiyelerde bulundu. Kaymakam Yaşar, “Hayatınız boyunca çalışkan, dürüst ve hep gayretli olun. Bir başkasının yapabildiği her şeyi sizler de yapabilirsiniz. Şimdi hayatın gerçek merkezine doğru yol alıyorsunuz. Bu yolculuğunuzda sizlere sonsuz başarılar diliyorum. Kendinize, ülkemize, ailenize ve en başta kendinize hayırlı insanlar olmanız temennisiyle mezuniyetiniz hayırlı olsun” dedi.
YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ise öğrencilerin iki yıl önce başladıkları sürecin tamamlandığını ve artık yetişmiş elemanlar olarak mezun olduklarını belirterek, “Bu süreçte çok ciddi sıkıntı ve problemler yaşadınız. Belki uykusuz geceleriniz oldu. Ama o sorun ve sıkıntının bugün meyvesini alıyorsunuz. Yani hak ettiğiniz diplomaları alacaksınız. Yaptığımız çalışmalar sonucu mezun öğrencilere kimlik vereceğiz. Dolayısıyla YYÜ’nün bir bireyi olarak kimliklerinizi ömür boyu yanınızda taşıyacaksınız. Yeni hayatınızda sizlere başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Erciş MYO Müdürü Prof. Dr. Fikret Yaşar da 22. dönem öğrencilerini mezun etmenin gururunu yaşadıklarını ifade ederek, “İki yıl geride kaldı. Gelmez sandığınız mezuniyet günü kısa sürede geldi. Unutmayın, bundan sonraki hayatınızda sizin en yakın destekçiniz ve dayanağınız bugüne kadar eğitimden sağladığınız kazanımlarınız, bilgi birikimleriniz ve becerilerinizdir” diye konuştu.
Konuşmaların ardından tören, okul birincisi tarafından Mezuniyet Kütüğü’ne isim çakılması ile devam etti. Okulu dereceyle tamamlayan öğrencilere ödüllerinin verilmesinden sonra, okul korosu eşliğinde seslendirilen Erciş türküleri ile öğrenciler halay çekti. Tören öğrencilerin havaya kep atmasıyla son buldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir