Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ensar Vakfında Çalıştığı Öne Sürülen Öğretmenlerle İlgili ″Cinsel İstismar″ İddiası

Ensar Vakfında Çalıştığı Öne Sürülen Öğretmenlerle İlgili ″Cinsel İstismar″ İddiası

admin admin -
31 0

Bitlis’te Ensar Vakfında gönüllü olarak görev yaptığı ileri sürülen iki öğretmenin, kiralanan evlere yerleştirilen kadınlara cinsel istismarda bulunduğu ve ilişkiye zorladığı iddialarıyla ilgili Bitlis Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman bir açıklama yaptı.
Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığı, Bitlis’teki cinsel istismar olayı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Başsavcı Ahmet Ataman imzasıyla yapılan açıklamada “12/05/2016 tarihinde sabah saatlerinde bir takım yayın kuruluşlarında ilimizde yer alan ’bir vakfa ait evlerde 9 kadına şantajla tecavüz edildi’ haber içeriğinin yayınlanmış olduğu, haber içeriğinde vakfın önemli isimlerinden O.S. ve M.Ö. isimli şahısların imamlıktan istifa ederek Milli Eğitim Müdürlüğünde din kültürü öğretmeni olarak atandıkları, bu vakfa ait çeşitli evlerde kalan 9 kadın ile baskı ve şantaj ile birlikte olunduğunu, baskı nedeniyle bir çok kadının şikayetçi olmazken 3 kadının Bitlis merkezde bulunan karakola giderek zorla tecavüz edildiklerine dair ifade verdiklerinin, söz konusu olayın 25 yaşındaki P.K.’nın anlatımları sonucu ortaya çıktığının, P.K.’nın belirttiği üzere kendisinin ilişki anındaki görüntülerinin kayda alındığının ve bu kayıt sebebiyle P.K.’nın bir çok kişi ile ilişkiye zorlandığının belirtildiği” hatırlatıldı.
Açıklamada, “söz konusu iddiaların haber alınmasının ardından 12/05/2016 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma işlemlerine başlanıldığı, yapılan soruşturma kapsamında haber içeriğinde mağdur kişinin P.K. olduğundan bahsedilmiş ise de bu kişinin mağdur P.A. olduğunun tespit edildiği” ifade edildi. Açıklamada, “Mağdur olduğu ileri sürülen P.A’nın alınan ifadesinde iddiaları yalanladığı” belirtildi. Açıklamada, “Cumhuriyet Başsavcılığınca 12/05/2016 tarihinde mağdur P.A.’nın ifadesine başvurulduğu, mağdur P.A.’nın ifadesi ile soruşturma evrakı kapsamı dikkate alındığında; söz konusu haber içeriğinde adı geçen vakfa ait çeşitli evlerde kalan 9 kadın ile baskı ve şantaj ile birlikte olunduğu, baskı nedeniyle bir çok kadının şikayetçi olmazken 3 kadının Bitlis merkezde bulunan karakollara giderek zorla tecavüz edildiklerine dair ifade verdiklerine ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve bu hususların mağdur P.A. tarafından da yalanlandığı” belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir