Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Engelsiz Yaşam İçin Farkındalık Stantları Kuruldu

Engelsiz Yaşam İçin Farkındalık Stantları Kuruldu

admin admin -
24 0

Gaziantep’te Engelliler Haftası dolayısıyla engelsiz yaşam için farkındalık stantları kuruldu.
Hafta kapsamında farkındalık oluşturmak ve engelliliğe dikkat çekmek için Demokrasi Meydanında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, engelli sivil toplum kuruluşları, toplum ruh sağlığı merkezleri ile özel eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri tarafından stantlar kuruldu. Kurulan stantlarda, engelli ve yakınlarının yaptığı yiyecek, içecek, giyim, kitap gibi daha birçok ürün sergilenirken, kamu kurum, kuruluşlar ile rehabilitasyon ve toplum ruh sağlığı merkezleri de kurumları hakkında broşür dağıtarak, ziyaretçilere bilgi verdi.
Stantları gezen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Durdu Yetkinşekerci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmet Zor, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay ve Engelliler Daire Başkanı Yusuf Çelebi stant başında duran engellilerle sohbet etti. Stantlarda yer alan ürünleri ile kamu kurum ve kuruluşların projelerini inceleyen Yetkinşekerci ve beraberindekiler, ebru standında ebru çalışması yaptı.
Stantlarda bulunan engellilerle yakından ilgilenen protokol, katkılarından dolayı engelliler başta olmak üzere kurumlara ve çalışanlara teşekkür etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir