Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Engellilerin Askerlik Sevinci

Engellilerin Askerlik Sevinci

admin admin -
26 0

TEKİRDAĞ (İHA) – Tekirdağ’da “Engelliler Haftası” nedeniyle 20 engelli vatandaş, 8. Mekanize Tugay Komutanlığına bağlı Beşiktepe Orgeneral Doğu Aktulga Kışlası’nda 1 günlük temsili askerlik yaptı.
Saygı duruşunda ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Sancak kıtası ve tören bölüğünün yerini almasıyla devam etti. Teğmen Kıraç tarafından Tugay’ın tarihçesinin okunması ve Sancak hakkında bilgi verilmesinin ardından, yemin törenine geçilerek engelliler askerlik yeminini ettiler. Sonrasında ise yemin töreninin anlamını ifade eden konuşmayı Piyade Er Caner Kara gerçekleştirdi.
Konuşmanın ardından Piyade Er Atakan Sırmacı tarafından yaş kütüğüne plaket çakıldı. Daha sonra törene Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Erkek’in konuşması ile devam edildi. Askerlik görevinin kutsallığına dikkat çeken Tuğgeneral Halil Erkek, “ Bu kutsal görevi yerine getirmenize şahitlik etmek için burada bulunuyoruz. Engelli olmanın vatan savunmasına engel olmadığını bizlere gösterdiniz” dedi.
Konuşmaların sonrasında yemin eden askerlere Vali Salihoğlu, Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Erkek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından terhis belgeleri ve hediyeleri verildi.
Askerlerin yemin töreni, tören geçişi ile sona erdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir