Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Engelli Gençler Üniforma Giymenin Mutluluğunu Yaşadı

Engelli Gençler Üniforma Giymenin Mutluluğunu Yaşadı

admin admin -
30 0

Muğla’nın Dalaman ilçesinde Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında 19 engelli genç, “Temsili Askerlik Uygulaması” ile bir günlüğüne üniforma giymenin mutluluğunu yaşadı.
Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında 8 engelli ve ailesi, Hava Meydan Komutanlığı’nda düzenlenen törenle askerlik gururunu yaşadı.
Üniformalarını giyerek tören alanına gelen engelliler, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından askerlik yeminini etti. Yemin töreninin ardından engellilere terhis belgeleri verildi.
Dalaman Garnizon Komutanı Kurmay Albay Murat Selçuk Çol, yemin törenine katılan gençler ile gurur duyduğunu belirterek ‘’Türk milleti budur. Bu çocuklarımız artık bizim olmuştur. Devletin kayıtlarına girmiştir ve gerçek askerdirler’’ diye konuştu.
Bölgede yaklaşık 7 yıldır uygulanan temsili askerlik törenlerinde Garnizon Komutanı Kurmay Albay Murat Selçuk Çol’un, çocuklara aile sıcaklığı ile yaklaştığını dile getiren Coşku Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Eylem Tan, ‘’ailelerimiz kendilerini evinde gibi hissederek, çocukların temsili askerliğini gönül rahatlığı ile seyredebiliyor’’ dedi.
Temsili yemin törenine katılan Engelli Batuhan Karabıçak ise, ‘’duygularım çok başka, iyi ki böyle bir proje var. Askerliği çok şükür kazasız belasız atlattık’’ şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir