Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Emniyetten TEOG Sınavı Tedbirleri

Emniyetten TEOG Sınavı Tedbirleri

admin admin -
32 0

Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü 14-15 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan Mazeret Ortak Sınavı (TEOG) ile ilgili alınan tedbirlerle ilgili açıklama yaptı.
Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı 2.Dönem Mazeret Ortak sınavı (TEOG )14-15 Mayıs 2016 tarihlerinde 09:00-10.10-11.20’de Ülke genelinde (8) İl/İlçelerde bu ilçelere bağlı ortaokul bulunan belde ve köylerde yapılacaktır” denildi.
Sınavla ilgili uyarıda bulunan Erzurum Emniyet Müdürlüğü, şu ifadelere yer verdi: “ÖSYM tarafından yürütülen sınav öncesi alınacak güvenlik önlemleri yanı sıra adayların her türlü müdahaleden uzak bir ortamda sınava girmelerinin de son derece önemli olduğu, sınavın uygulanması esnasında, sınav binaları çevresinde meydana gelen aşırı gürültünün bazı adayların dikkatini dağıttığı ve başarısız olma endişesi ile heyecanlanmalarına sebep olduğu, bu durumdan etkilenen adaylarda ve ailelerinde çok büyük üzüntülere neden olduğu ÖSYM tarafından önemle vurgulanmaktadır. Bu nedenle Basın yayın kuruluşları bilgilendirilerek, sınav esnasında sınav binaları çevresinde, güzergahlarında düğün konvoyu, inşaat çalışmaları, Pazar yerleri v.b. gibi gürültü oluşumunun yapılmamasının gerekliliğinin halka yapılacak yazılı ve görsel yayınlarla duyurulmasını sağlayacaktır. Ayrıca; bluetooth kulaklık, kamera özellikli kulaklık, kalemler ile cep telefonu, tüketim maddeleri, çanta, kalem, silgi, küpe, kolye, broş vb. takı, metal para, metal içerikli aksesuarlar (şeffaf ambalaj içerisindeki su ve alyans hariç) ve eşyalarla kopya çekmeye elverişli cihazların girişine kesinlikle müsaade edilmeyeceği hususu yerel basın ve medya aracılığıyla duyurulması sağlanacaktır.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir