Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Emekli Oldu Eğitimden Kopmadı

Emekli Oldu Eğitimden Kopmadı

admin admin -
33 0

Manisa’da emekli öğretmen Mehmet Hulusi Çalık, öğrencileri kötü alışkanlıklardan ve sokaklardan kurtarabilmek için yaptığı çalışmalar sonucu birçok öğrenciyi sporla buluşturdu. Emekli öğretmen Çalık, Şehzadeler ilçesinde bulunan Gediz Eğitim Kurumlarında 53 öğrencinin voleybolla buluşmasını sağladı.
Eğitimden kopamayan emekli öğretmen Mehmet Hulusi Çalık çocukları kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve spora teşvik etmek için çalışıyor. Çalık’ın çalışmalarıyla Şehzadeler ilçesindeki 53 öğrenci voleybol sporu ile tanıştırdı. Voleybol kursuna katılan öğrenciler için Gediz Ortaokulunda belge töreni düzenlendi.
Gediz Ortaokulunda yapılan törende konuşan Gediz Ortaokulu Müdürü Erhan Çiftçi, “Mehmet Hocamızla birlikte 53 öğrencimize voleybol alanında eğitim verdik. Bu eğitim bizim için önemliydi. Mahallemizde çocukların bir takım imkanlardan faydalanmaları konusunda sıkıntı yaşıyorduk. 53 öğrencimizi sporla tanıştırdık. İnternet kafelerden, sokaklardan, kötü alışkanlıklardan, televizyonlardan kurtardık. Eğitim bir süreçtir. Çocuklarımızı sağlıklı bireyler olarak yetiştireceğiz. Çocuklarımızı enerjilerini kötü şeyler yerine iyi şeylerde harcayacaklar. Bütün velilerimiz bu faaliyetlerden memnun oldular. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Mehmet hocamıza da bu güzel çalışmalarından dolayı okulumuz adına teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimiz okulumuzun adını en güzel şekilde duyuracaklardır. Yaptığımız bu çalışmalarla okulumuzu zirveye adım adım götüreceğiz” dedi.
Velilere ve öğrencilere desteklerinden dolayı teşekkür eden Mehmet Hulusi Çalık, “Öğrencilerimizle birlikte yarışmalara katılacağız. Başarılı ya da başarısız olacağız. Ama böyle devam ederse mutlaka başarı olur. Voleybolu Manisa’da geliştirmeyi hedefliyorum. Manisa Lisesinde Cumartesi ve Pazar günleri antrenmanlarımız oluyor. Katılmak isteyen arkadaşlar bizlere dahil olabilirler. Ben sporcu nesiller yetiştirmek istiyorum. Hedefimiz Manisa’da voleybolla ilgilenen çocuklarımızla bir araya gelebilmek ve güzel işlere imza atabilmek. Manisa’da 7 tane voleybol sahamız var ama çocuklarımız buralarda değiller. Onları spor salonlarına çekmek istiyorum” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere katılım belgeleri takdim edildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir