Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Efeler Yenileniyor

Efeler Yenileniyor

admin admin -
34 0

Efeler Belediyesi tarafından başlatılan, kent merkezinde bulunan Efeler Konağı binasının restorasyon çalışmaları tamamlanıyor.
Efeler Belediyesi restore edilen binayı en kısa zamanda Efeler halkının hizmetine sunacak. Öte yandan belediye, Manolya Park’ta da revizyon çalışmalarına başladı. 2015 yılı alternatif turizm proje teklif çağrısında Efeler Belediyesi’nin ’Tarih, Efeler Konağı’nda Kültür, Sanat ve Turizme Açılıyor’ projesi, GEKA tarafından desteklenmeye uygun bulunmuştu. Efeler Belediyesi tarafından hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından desteklenmeye uygun bulunan “Tarih, Efeler Konağı’nda Kültür, Sanat ve Turizme Açılıyor” projesinin çalışmaları tamamlanmak üzere. Bu çalışma, Efeler Belediyesi ile Aydın Valiliği ortaklığıyla tarihi yapıların restorasyon ve renovasyonla günümüze kazandırılmasının ilk çalışması olacak.
Öte yandan Efeler Belediyesi tarafından parklarda başlatılan revizyon çalışmaları kapsamında ilçe merkezinde bulunan Manolya Parkı’nda ki çalışmalar da yakın zamanda tamamlanacak.
“İNSAN ODAKLI HİZMET ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Efeler ilçesini yeniliyoruz diyerek çalışmalar hakkında bilgi veren Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, “Kültür turizmini Aydın merkezine çekerek, gerek yerli gerekse yabancı turistlerin merkezde zaman geçirmelerini amaçlamaktayız. Efeler Konağı yapısının restorasyonunu, renovasyonunu yaparak bu amacımız için çalışmalarımızda sona geldik. Manolya Parkı’nda da başlattığımız revizyon çalışmaları sonucunda daha kullanılabilir, daha ferah, vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirebileceği ortamlar yaratmayı amaçladık. İnsan odaklı hizmet üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir