Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Döşemealtı’nda Gençlik Haftası Etkinlikleri Başlıyor

Döşemealtı’nda Gençlik Haftası Etkinlikleri Başlıyor

admin admin -
18 0

Döşemealtı Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bu yıl ‘Gençlik Haftası’ etkinlikleri düzenliyor.
Döşemealtı Belediyesi, Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Gençlik Şöleni düzenledi. Döşemealtı Gençlik şöleni kapsamında yarın akşam yapılacak Fener Alayı için halka binlerce meşale ve Türk bayrağı dağıtılacak. Geçtiğimiz yıl ilk kez yapılan ve Döşemealtı ilçesinin yanı sıra Antalya merkez ve diğer ilçelerinden de binlerce kişinin katıldığı Döşemealtı Fener Alayı’na bu yıl katılımın çok daha fazla olması ve etkinliğin daha görkemli geçmesi hedefleniyor.
Döşemealtı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Gençlik şöleni kapsamında ki Fener Alayı yürüyüşü saat 18.00’de Belediye binası önünden başlayıp Atatürk Caddesi’ni takiben Yığmalar Kavşağı’na oradan da tekrar belediye binasına kadar devam edecek. Döşemealtı protokolünün de katılacağı fener alayı yürüyüşü sırasında araçlardan onuncu yıl marşı çalınacak, Atatürk’ün sesinden Türk Gençliğine seslenişi dinletilecek.
SEVCAN ORHAN VE VOLKAN KONAK DÖŞEMEALTI’NDA
Fener Alayı’nın hemen ardından Döşemealtı’nın ilk kent meydanının yapılacağı alanda toplanılacak ve ünlü sanatçılar Sevcan Orhan ile Volkan Konak konseri başlayacak. Kent meydanı Alanı Türk bayrakları ve Atatürk resimleriyle donatıldı. Konser öncesi yöresel halk oyunlarının ve çeşitli grupların gösterileri yer alacak. Diğer taraftan geçen yıl düzenlenen fener alayına nostaljik motorcu grupları eşlik ederken bu yıl ki organizasyona da Vostalya grubu katılarak vatandaşları selamlayacak.
BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ TÜM DÜNYAYA HAYKIRALIM
Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutlamak istediklerini söyleyen Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Ülkemiz çok karışık ve zor bir dönemden geçiyor. Amacımız Gençlik haftası ile hem Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak hem de onun gençlere armağan ettiği Gençlik ve Spor Bayramı ile birliğimizi, beraberliğimizi ve dayanışma ruhumuzu tüm dünyaya haykırmak” dedi.
Döşemealtı Belediyesi’nin Gençlik Haftası etkinlikleri 21 Mayıs Cumartesi Günü sabah 10.00’da başlayacak Bisiklet Şenliği, 22 Mayıs Pazar günü de Döşemealtı Yağlı Pehlivan Güreşleriyle sona erecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir