Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Döşemealtı 11. Yağlı Pehlivan Güreşleri Başlıyor

Döşemealtı 11. Yağlı Pehlivan Güreşleri Başlıyor

admin admin -
24 0

Döşemealtı Belediyesi tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenecek olan Döşemealtı Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne 38’i Başpehlivan 550 güreşçi katılacak.
Döşemealtı Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 8 gün sürecek ‘Gençlik Haftası’ etkinlikleri düzenliyor. Döşemealtı Belediyesi, daha önce Nar Festivali kapsamında gerçekleştirdiği Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni Gençlik Haftası kapsamına dahil etti. Pazar günü Yeniköy Stadında gerçekleştirilecek olan yağlı pehlivan güreşlerinde 38’i Başpehlivan 550 güreşçi er meydanına çıkacak. Er meydanında Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, başpehlivanlar Ali Gürbüz, Orhan Okulu, Osman Aynur, Ali Altun, Süleyman Aykırı, Serkan Serttürk, Ramazan Bircan, Faruk Akkoyun ve Ramazan Yarar ile bir araya geldi.
“ÖZEL BİR PROJE İLE GÜREŞ MERKEZİNE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”
Sporcuların daha iyi ortamda çalışmaları için gerekli çalışmaları sürdürdüklerini belirten Başkan Genç, “Tesislerimiz gençlerimize hizmet vermek için donanımlı bir hale getirildi. Güreşçilerimizin ihtiyaçlarını en modern şekilde yerine getirebilmek için her türlü yatırımı yaptık. Gençlerimizi spora olan eğilimini arttırarak kötü alışkanlıklardan korumak istiyoruz. Sadece kulüp binamız değil Yeniköy Stadımızın olduğu yere 250 metrekarelik yeni bir alan inşa ettik. Burada güreşçilerimiz her türlü ihtiyaçlarını giderebilecek. Yeniköy Stadımızı özel bir proje ile Güreş Merkezine dönüştüreceğiz. Modern bir tesisi güreşçilerimize kazandıracağız” dedi.
35 SPORCU AYNI ANDA DUŞ ALABİLECEK
Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, güreşçiler ile birlikte sporculara özel olarak yeniden donanımlı hale getirilen Döşemealtı Belediyesi Spor Tesislerini inceledi. Daha sonra Yağlı Pehlivan Güreşlerinin gerçekleştirileceği Yeniköy Stadını gezen Genç, tesis hakkında güreşçileri bilgilendirdi. 250 metrelik bir alana kurulan tesis içerisinde 35 sporcu aynı anda duş alabilecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir