Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın Diplomatik Temasları

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın Diplomatik Temasları

haberci haberci -
45 0

Ankara ve Brüksel: Filistin Meselesi

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, AB Komşuluk ve Genişleme Komiseri Oliver Varhelyi ve Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil’i ağırladıktan sonra “Filistin” konulu toplantılara katılmak üzere Brüksel’e ziyaret gerçekleştirdi.

Madrid ve Prag: Uluslararası İlişkiler

Fidan, İspanya’nın başkenti Madrid’de İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile görüştü ve NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılarak Ukrayna meselesine odaklandı.

Çin Ziyareti ve Uygur Türkleri Konusu

Dışişleri Bakanı Fidan, “Dışişleri bakanı” sıfatıyla Çin’i ilk kez ziyaret ederek Pekin’de uluslararası ilişkileri ele aldı ve Uygur Türkleri konusunda Türkiye’nin görüşlerini samimiyetle aktardı.

İstanbul ve Doha: D-8 ve KİK Toplantıları

İstanbul’da Gazze konulu Olağanüstü D-8 Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı’na ev sahipliği yapan Fidan, ardından Katar’ın başkenti Doha’da KİK Yüksek Düzeyli Stratejik Diyalog Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katıldı.

Rusya, Üsküp ve İtalya: Gelecek Program

Diplomatik kaynaklara göre, Fidan, Rusya’ya ziyaret gerçekleştirecek, ardından Üsküp’teki Güney Doğu Avrupa Ülkeleri Zirvesi’ne katılacak ve İtalya’da düzenlenecek G7 Zirvesi’nde yer alacak. Aynı zamanda Ukrayna Zirvesi için İsviçre’yi ziyaret edecek.

İlgili Yazılar