Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Dilipak’tan Kut-ül Amare’den Günümü Konulu Konferans

Dilipak’tan Kut-ül Amare’den Günümü Konulu Konferans

admin admin -
39 0

Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi, Kut’ül Amare Zaferi yıldönümü münasebetiyle bir konferans düzenledi.
Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak konuşmacı olarak katıldı. Konferans öncesi Abdurrahman Dilipak, Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi’ndeki bir etkinliğe katılarak öğrencilerle söyleşi de yaptı.
Akşehir Belediyesi tarafından Akşehir Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut İşcan, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
‘Kut’ül Amare’den Günümüze’ konusunda katılımcılara bilgiler aktaran Abdurrahman Dilipak, Türk ve dünya tarihinin yanlış bilindiğini savunarak gerçek tarihi bilgilerin gün yüzüne çıkarılması gerektiğini söyledi. Konuşmasının sonunda Dilipak’a Başkan Akkaya tarafından bir hediye takdim edilirken, Yazar Dilipak konferans sonunda Kültür Merkezi fuaye salonunda kitaplarını imzaladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir