Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Didim’de Hemşireler Haftası Kutlandı

Didim’de Hemşireler Haftası Kutlandı

admin admin -
26 0

12-18 Mayıs tarihleri arasında Kutlanan Hemşireler Haftası Didim Devlet Hastanesinde düzenlenen etkinlikle kutlandı.
Didim Devlet Hastanesinde yapılan etkinliğe Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Veysel Kılıç, hastane yönetimi, doktorlar, hemşireler ve ebeler katıldı.
Etkinlik konuşan Kaymakam İskender Yönden Sağlık sektöründe Hemşirelerin ve Ebelerin önemini vurgulayarak, Hafta dolayısıyla tüm Hemşirelerin ve Ebelerin haftasını kutladı. Etkinlikte emekliliğe ayrılan Hemşire Hatice Tusu’na Kaymakam Yönden tarafından teşekkür plaketi verildi.
“HASTANEDEN YİNE BİR İLK; TEMİZLİK PERSONELİ SERTİFİKALI OLDU”
Hastane düzenlenen bir başka törende ise Kaymakam İskender Yönden, Didim Devlet Hastanesinde taşeron bünyesinde temizlik işçisi olarak çalışan personeline Tıbbi Atık eğitimi sertifikaları verildi. Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle verilen eğitimin Aydın’da ilk kez Didim’de düzenlendiğini öğrenilirken, Kaymakam Yönden de sağlık kuruluşlarında temizliğin son derece önemli olduğunu ifade ederek bu eğitimin sertifikalı olmasının da personeli açısından önemli ve gerekli olduğuna işaret etti. Konuşmanın ardından Temizlik personeline sertifikalar verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir