Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Deri Sanayicileri Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nden TÜBİTAK Fuarı

Deri Sanayicileri Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nden TÜBİTAK Fuarı

admin admin -
36 0

Ergene’de yer alan Deri Sanayicileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı projeler ile 2016 TÜBİTAK Bilim Fuarı gerçekleştirildi.
Bu yıl 3.’sü düzenlenen ve 17 öğretmen ile 102 öğrencinin görev aldığı TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışına Ergene İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Erdem, Şube Müdürü Ertuğrul Nayir, okul müdürleri, Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE TÜBİTAK sorumluları, Deri Organize Sanayi Bölge Müdürü Ünal Diner ve mühendisler katıldılar.
Okulun konferans salonunda yapılan açılış töreninde Deri Sanayicileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin tanıtım filminin izlenmesinin ardından, Ergene İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Erdem’in ve okul adına Elektrik-Elektronik Teknolojisi öğretmeni Fatih Yücel’in yaptıkları konuşmaların ardından açılış kurdelesinin kesimi gerçekleşti.
Ergene İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Erdem ve Deri Organize Sanayi Bölge Müdürü Ünal Diner hazırlanan 34 projenin tümünü gezerek sorumlu öğrencilerle tek tek konuştular ve sorular sordular. Ergene ilçesi ortaokulları 8. sınıf öğrencilerinin de ziyaret ettiği fuarı toplamda yaklaşık 700 öğrenci ziyaret etti. TÜBİTAK sorumluları Orhan Veli Solcan ve Recep Serkan Gürsel’in de projeleri beğendiklerini, önümüzdeki yıllarda daha da ileri giderek projelerini büyütmelerini istediklerini dile getirdiler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir