Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Davullu-zurnalı Asker Uğurlaması

Davullu-zurnalı Asker Uğurlaması

admin admin -
23 0

Çankaya Belediyesi ve SERÇEV işbirliği ile düzenlenen 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kutlamaları, engelli geçlerin askere uğurlama töreni ile devam etti.
Çankaya Belediyesi ve Serebral Palsili Çocuklar Derneği (SERÇEV) işbirliği ile düzenlenen 10-16 Mayıs Engelliler Haftası
kutlamaları, engelli gençlerin askere uğurlama töreni ile devam etti. Çankaya Belediyesi’nin Çukurambar’da bulunan “Engelsiz Oyun Parkı”nda düzenlenen uğurlama töreninde zihinsel ve fiziksel engelli gençler davul ve zurna eşliğinde halay çekti, asker kınası yaktı. Çankaya Belediyesi Ç’engel Atölyesi’ne devam eden fiziksel ve zihinsel engelli öğrenciler ile SERÇEV okulu öğrencilerinin aileleriyle birlikte katıldığı etkinlik, şarkı ve danslarla şölen havasında başladı. Şölene Türk bayrağı işlemeli ve “O Şimdi Asker” yazılı şallarla katılan gençler, davul ve zurna eşliğinde halay çekti. Halay ve dansların ardından sıra asker kınasına geldi. Türküler eşliğinde aileleri ile birlikte ellerine kına yakan gençler, duygusal anlar yaşattı.
Kınanın yakılmasının ardından oyun havalarıyla oynayan engelli asker adayları, “En büyük asker bizim asker” tezahüratlarıyla temsili olarak askere uğurlandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir