Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Çorlu’nun İlk ’Z Kütüphanesi’ Ergene Vadisi İlkokulu’nda

Çorlu’nun İlk ’Z Kütüphanesi’ Ergene Vadisi İlkokulu’nda

admin admin -
25 0

Z Kütüphane olarak anılan Zenginleştirilmiş Kütüphane, Çorlu’da ilk kez Ergene Vadisi İlkokulu’nda açıldı.
Emlak Konutları bölgesinde yer alan Ergene Vadisi İlkokulu’nda oluşturulan Z Kütüphane açılışında konuşan Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, “Bugün güzel bir etkinlik için bir aradayız. Aslında Z Kütüphane Bakanlık planladığı bir proje değil. Başarılı müdürlere sahibiz. Bugün 3 ayrı programa yetişmeye çalışacağız. Bir müdürümüz diğerinin yaptığı faaliyeti görünce diğeri de daha başka bir etkinlik yapıyor” dedi.
“2 İŞ ADAMIMIZIN OKUL SÖZÜ VAR”
Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, “Z Kütüphane çocuklarımıza kitap sevdirmenin yanında teknolojiyi de beraberinde getiriyor. Ergene Vadisi İlkokulu’muzun Türkiye genelinde projeleri var. Özel okul ayarında tercih edilen okul. Devlet okullarımızın bu kadar güzel etkinlikler yapması ileri ki yıllarda kayıt tercihi de getiriyor. Veliler bu yönde çabaya giriyor ve doğrudan kayıt sistemi olmadığı için nüfus kayıtları ile ilgili değişik girişimlerde bulunabiliyorlar. Çorlu, nüfus olarak Ergene ile birlikte 300 binin üzerinde nüfusu var. Ben burada görev yapmaya başladıktan sonra katıldığım törende ilçe milli eğitim müdürümüz öğrenci sayısını 42 bin olarak açıklamıştı. Daha 2 yıl dolmadı öğrenci sayısı şu anda 50 bine yaklaştı. Yılda 4 bin öğrenci sayısı artıyor. Yeni okul inşaatlarımız var. Ticaret lisesi inşaatımız devam ediyor. Başlayacak yakında. Öğretmenevimizin yenisine ihtiyaç var. 2 bin 200’ün üzerinde öğretmenimiz var. Çorlu işçi şehri olması nedeniyle okul ihtiyacı da her geçen gün artıyor. Önümüzdeki sene için arsaları çıkarttık. 2 ayrı işadamımızın okul sözü var. Kendi bütçelerinden okul yaptıracaklar” diye konuştu.
ŞEN: “ÇORLU 2 Z KÜTÜPHANE DE BİZİM HEDİYEMİZ OLACAK”
Milli Eğitim Bakanlığı Destek İşleri Daire Başkanı Ercan Şen ise, “Çorlu’ya ilk defa geliyorum ve 1 saatlik izlenimime dayanarak söylüyorum ve çok mutluyum. Çünkü burada böyle çok canlı, büyük bir şehirle karşılaşacağımı bilmiyordum ve bu nedenle çok sevinçliyim, mutluyum. Yapılan Z Kütüphaneye bizim katkımız çok değil aslında, bu tamamen sizlerin ve okul idaresinin çalışmaları ile yapıldı. Ben de bunu görerek söylüyorum ki, önümüzdeki ay Çorlu’ya 2 Z Kütüphane de bizim hediyemiz olacak. Çünkü şu hazırlıkları gördüğüm zaman yaptığımız işlerin boşa gitmediğini görüyorum” dedi.
Ergene Vadisi İlkokulu Müdürü İlyas Yılmaz da açılışta yaptığı konuşmada, “2011 – 2012 eğitim – öğretim yılında 13 şube ve 105 öğrenciyle başladığımız yolculuğumuzda bugün, 30 şube ve 800’ün üzerinde öğrenci ile önemli bir duraktayız. Okulumuz, hayırseverlerimiz, sponsorlarımız ve velilerimizin destekleri ile önce fiziki eksikliklerin ortadan kaldırırken şimdilerde ise tüm paydaşlarının birlikte vakit geçirmekten mutluluk duyacakları bir sosyal yaşam alanı haline gelmiştir” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir