Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Çocuklar Hem Eğlendi Hem Yarıştı

Çocuklar Hem Eğlendi Hem Yarıştı

admin admin -
19 0

Çilimli Belediyesinin sponsorluğunda Geleneksel Çocuk Oyunları Tombik Şampiyonası sona erdi.
Çilimli ilçesinde yapılan yarışmaya il ve ilçelerden yaklaşık 150 öğrenci katıldı. Çocuk Oyunları ve spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Oktay Yellikaya’nında izlediği yarışmalarda çocuklar hem mücadele ettiler hem de eğlendiler. Oyunları Düzce Mendil kapmaca Federasyonu İl Başkanı Ayşegül Öztürk başkanlığında toplam 9 hakem yönetti. İlkokul, Ortaokul ve Lise kategorilerinde okulların katıldığı oyunlara İlkokulda 7 takım, ortaokulda 6 takım ve lisede 2 takım katıldı.
Yarışmada 4 set tombik, 1 set de ilkokulda; üçtaş, ortaokul ve lisede dokuztaş oynandı. Yarışmada dereceye giren ortaokul takımı bölge seçmelerine katılacak.
İlkokullarda; 1. Darıyeri Hasanbey İlkokulu, 2. Rıza Malatyalı İlkokulu, 3.Yenivakıf İlkokulu oldu.
Ortaokulda 1.Rızamalatyalı Ortaokulu, 2.Esnli ortaokulu, 3.Yeni Taşköprü ortaokulu 3.oldu.
Lisede Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1.oldu ve onur ödülü aldı. Yarışmada dereceye giren takımlara kupa ve madalya, katılan tüm oyunculara da katılım belgesi verildi. Lise takımını çalıştıran oyun lideri Vedat Geçgili Türkiye’de ilk kez kendi liselerinin bir tombik yarışmasına katıldığını ve bundan son derece memnun olduklarını ve çocukların geleneksel oyunları sevdiğini, oynarlarken mutlu olduklarını söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir