Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. CHP Milletvekilleri Cinsel İstismar İddialarının Yaşandığı Sevgi Evlerine Gitti

CHP Milletvekilleri Cinsel İstismar İddialarının Yaşandığı Sevgi Evlerine Gitti

admin admin -
26 0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık ile Bursa Milletvekili Erkan Aydın, sevgi evlerine giderek yetkililerden cinsel istismar olayı ile alakalı bilgi aldı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Milletvekili Erkan Aydın ve CHP Bursa İl Teşkilatı, bugün sabah erken saatlerde Sırameşeler’deki sevgi evlerine geldi. Burada yetkililerden bilgi alan heyet, çıkışta açıklamalarda bulundu. Aydın, “Dün bize ulaşan iddiaların çerçevesinde bugün yurt müdüründen, vali yardımcımızdan yerinde bilgi aldık. Konunun yargıya intikal ettiğini ve sürecin devam ettiğini biliyoruz. Bize ulaşan bu tür iddialarda konuyu meclise taşıdık. Şuanda konu adli yargılara intikal ettiği için hep birlikte sonucu takip edeceğiz. Şu anda dosya başsavcının önünde inceleniyor. Biz çocuklara zarar vermeden açıklama yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde biraz daha netleşecektir. Şu anda soruşturma açısında. Burada ev ortamında kalıyorlar. 9’ar kişilik evlerde kalıyorlar ve her evde 3 anne varmış” diye konuştu.
Öte yandan, dün olayla alakalı gözaltına alınan S.A. ile Ş.P. nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir