Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan Deprem Bölgeleri Açıklaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan Deprem Bölgeleri Açıklaması

haberci haberci -
65 0

Bakan Kurum, Deprem Bölgelerinde Yapılan Çalışmaları Değerlendirdi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, deprem bölgesinde kaybedecek tek bir saniyenin dahi olmadığını vurgulayarak, 200 bin ekip arkadaşıyla birlikte gece gündüz çalışacaklarının sözünü verdi. Bakan Kurum, Hatay Afet Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen toplantıda basına kapalı bir şekilde çalışmaları değerlendirdi.

Vatandaşların Mağduriyetini Gidermek İçin Kararlılıkla Çalışacaklarını Belirtti

Bakan Kurum, göreve gelir gelmez deprem bölgesindeki önceliklerini belirlediklerini ve tüm ekiplerle detaylı incelemeler yaptıklarını dile getirdi. Depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Kurum, vatandaşların taleplerini, sorunlarını ve ihtiyaçlarını karşılamak için gece gündüz çalışacaklarını vurguladı.

200 Bin Konutun Yıl Sonuna Kadar Teslim Edilmesi Hedefleniyor

Bakan Kurum, şu ana kadar 76 bin konutun vatandaşlara teslim edildiğini ifade ederek, yıl sonuna kadar 200 bin konutun daha tamamlanarak sahiplerine teslim edilmesinin planlandığını belirtti. Deprem bölgelerinde evsiz kalan hiçbir vatandaşın kalmaması için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Kurum, 2025 yılına kadar tüm evlerin sahiplerine teslim edilmesini hedeflediklerini dile getirdi.

Historical Eserlerin Restore Edilmesi İçin Çalışmalar Devam Edecek

Hatay’daki tarihi eserlerin ve yapıların depremde zarar görmesiyle ilgili olarak çalışmaların sürdüğünü belirten Bakan Kurum, tescilli binaların onarımı için ilgili bakanlıklarla iş birliği içinde olduklarını ifade etti. Ayrıca, rezerv dönüşüm alanlarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Kurum, demografik yapıyı korumaya özen göstereceklerini ve mahalle kültürünü muhafaza edeceklerini vurguladı.

İlgili Yazılar